NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Gliniarz zabójca uniknął więzienia

Gliniarz zabójca uniknął więzienia

21.04.2016, godz. 00:00
NYPD
foto:

Peter Liang, były policjant NYPD uznany winnym zabójstwa nieuzbrojonego Afroamerykanina Akai'a Gurley'a, którego zastrzelił podczas służby, nie pójdzie do więzienia.

Dwa miesiące po tym, jak ława przysięgłych orzekła o winie Lianga sędzia Danny Chun przychylił się do wniosku prokuratora okręgowe Brooklynu, Kena Thompsona, który kilka tygodni temu zarekomendował aby były gliniarz odbył wyrok w zawieszeniu.
– Peter Liang został postawiony w stan oskarżenia, następnie, w czasie procesu, odpowiadał przed sędzią i ławnikami, którzy uznali go winnym lekkomyślnych działań, jakie doprowadziły do śmierci niewinnego człowieka. I to jest fakt. Niemniej nie ma dowodów na to, że oficer Liang chciał zabić lub zranić Akai'a Gurley'a. Nie ma dowodów na to, że działał z premedytacją. Ponieważ nie ma przeszłości kryminalnej i nie stanowi zagrożenia publicznego, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, rekomenduję, aby karę odbył w zawieszeniu – napisał wówczas w oświadczeniu Ken Thompson. We wtorek po południu sędzia Chun orzekł, ze Peter Liang odbędzie wyrok w zawieszeniu na pięć lat. Dodatkowo skazał go na 800 godzin prac społecznych oraz pół roku aresztu domowego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: