NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Glina rabusiem sklepowym?!

Glina rabusiem sklepowym?!

10.04.2015, godz. 17:36
NYPD
foto:

Policjant podejrzany o kradzież 3 tys. dol. Złodziejska afera w NYPD? Nowojorski policjant został zawieszony w obowiązkach, a drugi przeniesiony do pracy za biurkiem po tym, jak podczas akcji jeden z nich został przyłapany na kradzieży 3 tysięcy dolarów.

Śledztwo w sprawie prowadzi wydział wewnętrzny NYPD czyli Internal Affairs Bureau (IAB). Jak donosi „The Wall Street Journal”, zdarzenie miało miejsce w Yemen Deli & Grocery przy Marcus Garvey Blvd. w Bedford-Stuyvesant na Brooklynie.
Dwaj policjanci z wydziału narkotykowego: detektyw Ian Cyrus (49 l.) i sierżant Fritz Glemaud (44 l.) prowadzili śledztwo w sprawie handlowania nielegalnymi papierosami (nieopodatkowanymi), o co podejrzewali właścicieli sklepu. W ramach rozpracowania sprawy, udali się do deli jako tajniacy, chcąc przyłapać sprzedawcę na nielegalnym procederze. Akcja zakończyła się aresztowaniem dwóch osób pracujących w sklepie. Ale krótko później okazało się, że i sami policjanci nie są do końca czyści…
Dzień po akcji właściciel odkrył, że spod lady zniknęła torba, do której wkładał pieniądze za nielegalne papierosy. Skontaktował się więc z innym funkcjonariuszem NYPD, ale – jak twierdzi – został zignorowany. Wówczas udostępnił lokalnej stacji telewizyjnej zapis kamer ze sklepu, które zarejestrowały akcję. Film trafił również do policyjnego Internal Affairs Bureau. Widać na nim jak detektyw Cyrus wchodzi za ladę, a potem wręcza czarną plastikową torbę sierżantowi Glemaudowi.
Śledczy z IAB prowadzą w tej sprawie dochodzenie i do jego zakończenia Ian Cyrus został zawieszony bez pensji, a Fritza Glemauda przeniesiono do pracy papierkowej.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: