NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Glina oskarżony o morderstwo Laquana McDonalda ma robotę dla policji i zarabia 12 dolarów na godzinę

Glina oskarżony o morderstwo Laquana McDonalda ma robotę dla policji i zarabia 12 dolarów na godzinę

07.04.2016, godz. 00:00
Jason Van Dyk
foto: Cook County State’s Attorney’s Office

Chicagowska policja to jedna wielka rodzina a funkcjonariusze pomagają sobie wzajemnie w biedzie. Przekonał się o tym były policjant Jason Van Dyke, któremu postawiono zarzuty morderstwa pierwszego stopnia. Oskarżony glina znalazł niedawno robotę w Związku Policjantów.  Van Dyke oskarżony o z zabicie szesnastoma strzałami 17 letniego Afroamerykanina  Laquana McDonalda sprząta siedzibę związku znajdującą się w centrum Chicago. Van Dyke zarabia 12 dolarów na godzinę. Jak twierdzą jego chlebodawcy oskarżony nie mógł nigdzie znaleźć pracy z powodu nagonki medialno-społecznej na niego. Zarówno on jak i jego rodzina otrzymują pogróżki.

Związek zawodowy policjantów znalazł się w obstrzale krytyki. Jest on jednak finansowany ze składek członkowskich i sam decyduje kogo i na na jakim stanowisku zatrudnia.

Do zabicia Laquana McDonalda doszło w październiku 2014 roku. Dopiero po 13 miesiącach po decyzji sądu upubliczniono video kasetę, na której zarejestrowano tą zbrodnię. Cała sprawa spotkało się z ogromną falą krytyki i protestów mieszkańców Chicago i działaczy społecznych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: