NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Glendale nie chce ZIP kodu Ridgewood

Glendale nie chce ZIP kodu Ridgewood

17.10.2014, godz. 00:00
kod pocztowy, zip,
foto:

Mieszkańcy Glendale, dzielnicy gdzie mieszka spora grupa Polaków, chcą odłączyć się od sąsiedniego i również „polskiego” Ridgewood. Może nie chcą stawiać murów i płotów, ale chcą oddzielnego ZIP kodu. Nie chcą już 11385.

Jak informuje DNA.info kwestę tę podjęli nie tylko mieszkańcy Glendale, ale również lokalni radni i działacze. W tym tygodniu Grace Meng, U.S. House of Representatives Queens złożyła projekt ustawy, dzięki której jest szansa na oddzielenie Glendale od Ridgewood.

– Dzięki naszej inicjatywie Glendale, które leży na granicy Brooklynu i Queensu, miałoby własny kod pocztowy – powiedziała Grace Meng.

Mieszkańcy o zmianę kodu pocztowego zabiegają już od prawie dwóch dekad.

– Dokładnie od 1990 roku walczymy o to, żeby mieć swój własny kod pocztowy. Nie chcemy, aby Glendale mylono z Ridgewood. My mieszkamy w zupełnie innych dzielnicach. Chcemy, aby to było również widoczne w korespondencji – mówi Dorie Figliola (60 l.), lokalna działaczka.

Dodała że dzięki zmianie kodu pocztowego szybciej będą docierały przesyłki pocztowe do mieszkańców Glendale niż ma to miejsce obecnie. Lokalna radna Elizabeth Crowley, która mieszka w okolicy od 20 lat i reprezentuje zarówno Glendale i Ridgewood powiedziała, że odrębny kod pocztowy jest również kwestią tożsamości mieszkańców.

– Na Glendale mieszka ponad 30 tys osób i z dnia na dzień dzielnica się zaludnia – powiedziała Elizabeth Crowley. - Glendale i Ridgewood różnią się również zabudową przestrzenną. Na Glendale znajdują się jedno i dwurodzinne domy, natomiast na Ridgewood w większości są to domy wielorodzinne. Mieszkańcy Glendale zasługują na odrębny ZIP kod – dodaje Elizabeth Crowley.

Według biura Grace Meng, w momencie gdy projekt ustawy zostanie przyjęty, poczta (Postal Service) – zobowiązana jest do wyznaczenia nowego kodu pocztowy dla Glendale w ciągu 180 dni.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: