NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Fundacja zaprasza młodych Polaków do udziału w konkursie. Napisz o starym kraju

Fundacja zaprasza młodych Polaków do udziału w konkursie. Napisz o starym kraju

11.03.2014, godz. 18:59
polska szkoła Greenpoint
foto:

Dla młodych Polaków, mieszkających poza granicami kraju, warszawska Fundacja „Świat na Tak” zorganizowała kolejną edycję wyjątkowego konkursu. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 28 marca.

Akcja kierowana jest do młodzieży polonijnej mieszkającej i uczącej się poza Polską, a jej celem – „podtrzymanie tożsamości narodowej, postaw patriotycznych i społecznych młodych Polaków”. Laureaci w nagrodę zostaną zaproszeni do Polski na finałową galę, a potem pojadą na obóz językowy. Dla wielu uczestników poprzednich edycji był to pierwszy w życiu pobyt w Polsce!

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 9 do 25 lat. Wystarczy napisać lub przygotować w formie multimedialnej pracę na jeden z wymienionych tematów: „Ballada o okaleczonym mieście – Powstanie Warszawskie 1944”, „Polskie drogi do wolności” lub „Polska moich marzeń”... Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zarejestrować się na stronie http://swiatnatak.pl oraz przesłać swoją pracę. Decyduje data stempla pocztowego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a tą główną jest wspomniany wyjazd do Polski, zwiedzanie Sejmu oraz uroczysta gala wręczenia nagród, która odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie. Prace należy wysłać na adres: „Świat na Tak” al. Szucha 27, 00-580 Warszawa (tel. kontaktowy w Polsce: 022 629 63 34, e-mail: fundacja@swiatnatak.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: