NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Fundacja stale w akcji

Fundacja stale w akcji

16.11.2013, godz. 09:00
Fundacja Polonia For Kids
foto:

Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, kiedy czujemy jeszcze większą potrzebę pomagania innym. Tym razem z inicjatywą pomocy dzieciom wyszła Fundacja Polonia For Kids. Pomysłodawcy akcji charytatywnej zachęcają do podzielenia się lekko używanymi ubrankami i zabawkami, które z pewnością uradują niejednego podopiecznego domu dla samotnych matek w Ścinawie. Redakcja "Super Expressu" rozmawia z jedną z organizatorek akcji .

- Która to już zimowa akcja Fundacji Polonia For Kids?

- Z pomysłem zorganizowania tej szlachetnej akcji "Oddaj Ciucha Dla Malucha" wpadliśmy dwa lata temu. Od razu uznaliśmy, że jest to akcja, która sprawi, że święta dla wielu dzieci w Polsce będą radosne, a przede wszystkim ciepłe. Po sukcesie pierwszej zbiórki uznaliśmy, że corocznie tego typu przedsięwzięcie będzie organizowane przez naszą fundację i wpisze się w stały grafik. Taka akcja to też pewna integracja polonijna. Włączyło się w nią bardzo wiele osób, które mają szczere intencje, są pełne zapału i czują potrzebę służby bezinteresownej dla innych. To cieszy! W tym roku każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem i podarować dzieciom ciepły sweterek lub małą zabawkę. Celem akcji jest zgromadzenie nowych lub lekko używanych ubrań oraz zabawek dla dzieci z Domu dla Samotnych Matek w Ścinawie i wysłanie wszystkich rzeczy przed Bożym Narodzeniem, tak aby sprawić dzieciom prezent na Gwiazdkę. Osoby zainteresowane uczestnictwem w akcji prosimy o odwiedzenie naszej strony: www.poloniaforkids.org.

- Czy poprzednie akcje cieszyły się powodzeniem? Jak Polonia reaguje na tego typu zbiórki, czy ludzie z chęcią niosą pomoc?

- Polonia z reguły jest nieufna, bo taki jest przeciętny Polak. Dlatego zanim wrzuci jakiś ciuszek lub wspomoże finansowo, to ponarzeka i obejrzy dolara cztery razy z każdej strony. Zdajemy sobie też sprawę, że to, co nam Polonia oferuje, to wdowi grosz, bo przecież nie zarabiamy tu kokosów. Dlatego zawsze mogłoby być lepiej, jednakże ufamy, że jeśli przeprowadzimy kilka spektakularnych akcji, to ludzie z pewnością nabiorą do nas zaufania. Nie każdy też zdaje sobie sprawę, że nie musi pomagać finansowo. Można nam pomóc jako wolontariusz przy imprezie, można podzielić się pomysłem. Bo krzewienie postaw wolontariatu też jest częścią naszej misji statutowej.

- Dla kogo w szczególności zostaną przeznaczone rzeczy, które uda się nazbierać podczas akcji?

- Dary przekazane zostaną dzieciom potrzebującym z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieciom niepełnosprawnym, podopiecznym domów dziecka w Polsce. W tym roku wszystkie zebrane ubrania i zabawki, powtórzmy, zostaną przesłane do Ścinawy.

Polonia for Kids to organizacja charytatywna założona w 2012 roku przez grupę osób ze środowiska polonijnego, których połączyła chęć niesienia pomocy dzieciom. Misją statutową Fundacji jest wsparcie i pomoc dzieciom zarówno w USA, jak i w Polsce poprzez zbieranie funduszy na różne potrzeby (leczenie, terapia, edukacja, kursy itp.), a także poprzez ułatwianie dzieciom dostępu do powszechnych źródeł pomocnych informacji na temat emigracji, wykształcenia, zdrowia. Fundacja zachęca młodych Polaków do czynnego udziału we wszelkich inicjatywach związanych z promowaniem kultury i historii Polski. Zamierza organizować wszystkie wyżej wymienione cele na własną rękę bądź we współpracy z innymi polonijnymi organizacjami i stowarzyszeniami. Fundacja Polonia For Kids została zarejestrowana 16 maja 2012 r. w stanie New Jersey i otrzymała Employer Identification Number (EIN) 45-5285967 od Internal Revenue Service (IRS).

autor: Rozmawiała Agnieszka Granatowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: