NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Fundacja Kościuszkowska w Nowym Jorku zaprasza... Wspaniałe głosy

Fundacja Kościuszkowska w Nowym Jorku zaprasza... Wspaniałe głosy

03.04.2014, godz. 00:00
opera
foto:

Niezwykłe wydarzenie już w najbliższą niedzielę (6 kwietnia) - w nowojorskiej siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej. Odbędzie się tam finał Konkursu im. Marceliny Sembrich. Jurorami w tegorocznej edycji są: Lenore Rosenberg z Metropolitan Opera oraz Michael Benchetrit z Columbia Artists Management...

– Marcelina Sembrich-Kochańska była polską artystką operową, która należała do nielicznej grupy śpiewaków, mających przywilej otwarcia pierwszego sezonu Metropolitan Opera w Nowym Jorku w roku 1883 – przypomina Krzysztof Haranczyk z Kosciuszko Foundation. – Była niezwykłe utalentowanym muzykiem; doskonale władała głosem, będąc jednocześnie solistką, pianistką, jak i skrzypaczką.

W konkursie pierwsza selekcja kandydatów odbyła się na podstawie przesłanych nagrań. W sobotę nastąpi druga tura przesłuchań (zamknięta dla publiczności). Po tej selekcji, w niedzielę o godz. 15 rozpoczną się otwarte dla publiczności przesłuchania finałowe, podczas których zostaną przyznane trzy nagrody: pierwsza w wysokości $3000, druga $1500 i trzecia $500. Finałowe przesłuchania będą miały miejsce przy 15 East 65th St. (pomiędzy Fifth Ave i Madison Ave). Bilety $20, $15 dla członków Fundacji, studentów i seniorów. Dodatkowe informacje: tel. 212-734-2130.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: