NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Fotoradary żyłą złota dla miejskiego budżetu

Fotoradary żyłą złota dla miejskiego budżetu

31.03.2015, godz. 00:00
Fotoradary
foto:

Nie znoszą ich niektórzy kierowcy, ale miejscy urzędnicy wręcz kochają. Jak podaje Daily News w minionym roku dzięki zainstalowaniu fotoradarów na terenie metropolii, za przekroczenie prędkości ukarano mandatami 445 tysięcy osób.

Jeśli dodamy do tego 117.767 mandatów wypisanych ręcznie przez policjantów, okazuje się, że łącznie dzięki mandatom do kasy miejskiej wpłynęło $16.9 mln! Mandat za przekroczenie prędkości w mieście wynosi 50 dolarów. Fotoradary, które wyłapują kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle i przekraczających dowolną prędkość, są zainstalowane we wszystkich pięciu dzielnicach metropolii. Jest to efekt wprowadzenia programu Vision Zero, który ma zmniejszyć liczbę śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Jego inicjatorem jest Bill De Blasio (53 l.) burmistrz Nowego Jorku.
- W ubiegłym roku dostaliśmy od ustawodawców w Albany zgodę na zainstalowanie fotoradarów w pobliżu szkół. W ubiegłym roku w mieście funkcjonowało 49 fotoradarów, obecnie jest ich 57. Do końca roku wszystkie 140 na które dostaliśmy zgodę zostaną uruchomione – zapowiedział Polly Trottenberg komisarz City Transportation.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: