NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Festyny, zabawy, pokazy filmowe, rozgrywki, loterie, występy artystyczne... Dzień Dziecka po polsku

Festyny, zabawy, pokazy filmowe, rozgrywki, loterie, występy artystyczne... Dzień Dziecka po polsku

30.05.2014, godz. 23:26
Super TV: Dziecięce litery
Czytanie zbliża dzieci i rodziców foto:

Zapowiada się piękny weekend, a w szczególności będą z niego zadowolone dzieci. To ze względu na ich święto (przypada w niedzielę) organizacje polonijne w Nowym Jorku i New Jersey przygotowały szereg atrakcji. Ten wyjątkowy dzień polonijne dzieci będą mogły spędzić na festynach, na których czaka wiele atrakcji, a także m.in. wybrać się na premierę polskiego filmu „Gabriel” w reż. Mikołaja Haremskiego.

* „Wieczór ze sztuką” w Konsulacie Generalnym RP odbędzie się już w przeddzień święta najmłodszych. W sobotę Children's Smile Foundation zaprasza do siedziby polskiej placówki dyplomatycznej na Manhattanie i podczas tego spotkania będzie można nabyć prace uznanych artystów oraz dzieci z domów dziecka. Pieniądze z licytacji trafią do potrzebujących dzieci.

* Dzień Dziecka w Centrum Polsko - Słowiańskim to niedzielny festyn i piknik. W programie: gry i zabawy, rozgrywki szachowe, konkursy z nagrodami, występy artystyczne. Impreza rozpocznie się o godzinie 11 am i potrwa do 3 pm (CP-S - 177 Kent Ave. na Greenpoincie).

* Dzień Dziecka z Polonią na Long Island... To spotkanie odbędzie się w audytorium kościoła Our Lady of the Assumption (Leonardo da Vinci St. w Copiague). Program obejmuje atrakcyjne konkursy i zabawy, polonijne stoiska, loterię fantową. Całość rozpocznie się w niedzielę o godzinie 2 pm i potrwa do 9 pm.

* Święto na Rockaway zaplanowano w atrakcyjnym miejscu, na Beach 116 St. Od godziny 10 am do 9 pm w niedzielę rozbrzmiewać tam będzie muzyka na żywo. Organizatorzy przewidzieli również występy zespołów ludowych i wybory Junior Miss Polonii. Będą także karuzele i polskie przysmaki...

* Festyn „Uśmiech Dziecka”: do uczestnictwa zaprasza Fundacja o tej samej nazwie, a impreza odbędzie się w niedzielę od godz. 2 pm. Miejsce: placu przy parafii św. Krzyża (56-01 61 St. Maspeth). Organizatorzy także przewidują wiele atrakcji; bilety – 10 dol., dzieci – wstęp wolny.

* Dzień Dziecka w New Jersey – organizuje Fundacja Polonia for Kids. Zaprasza w niedzielę o godz. 3 pm do Ritz Theatre w Elizabeth na pokaz filmu dla najmłodszych „Gabriel”. Bilety (12 dol.) można kupić m.in. w Viva Dance Studio w Trenton, Polka Deli w Filadelfii, Agencji Universal w Linden, RAMPA Millenium na Greenpoincie.

* Polska Fundacja Kulturalna w Clark zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Dziecka w niedzielę od godz. 2  pm. Będą konkursy, malowanie twarzy i tańce przy muzyce... Adres: 177 Broadway, Clark, NJ. Wstęp 5 dol.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: