NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Festyn wielkich serc na Maspeth

Festyn wielkich serc na Maspeth

17.06.2013, godz. 02:00
Fundacjia Uśmiech Dziecka
foto:

To był naprawdę wspaniały weekend na Maspeth. Tłumy Polonusów wzięły tam udział w dorocznym festynie Fundacji Uśmiech Dziecka.

Z placu tuż obok parafii św. Krzyża na Maspeth w sobotę dochodziły dźwięki polskiej muzyki i zapach pieczonych kiełbasek. Dzięki zaangażowaniu Joanny Mrzyk - prezesa fundacji - polonijne dzieci mogły miło spędzić czas, a przy okazji pomóc zbierać pieniądze na pomoc chorym i pokrzywdzonym przez los kolegom.

- Tym razem dochód z festynu zostanie przekazany na pomoc w opłaceniu codziennej rehabilitacji 7-letniego Dawidka, który przeszedł bakteryjne zapalenie mózgu z wodogłowiem i cierpi na padaczkę - powiedziała nam Joanna Mrzyk.

Na festynie obecny był również dobrze znany Czytelnikom "Super Expressu" Adaś Aftyka, który walczy z rakiem oka. Dzięki wielkiemu wsparciu Polonii jest szansa, że chłopiec wróci do zdrowia.

- Stan zdrowia Adasia się poprawia. Według lekarzy prowadzących Adasia wszystko wskazuje na to, że nie będzie potrzebna kolejna chemia i - jeśli wszystko dobrze pójdzie - w lipcu będziemy mogli wrócić do Polski - mówi szczęśliwa Danuta Gołębiowska, babcia Adasia.

Oprócz stałych punktów programu przedstawiciele portalu Dobra Polska Szkoła przygotowali wiele niespodzianek, nie tylko dla dzieci. Jedną z nich była loteria, w której można było wygrać polską książkę.

- Aby wziąć udział w loterii, nie wystarczyło kupić los, trzeba było również poprawnie odpowiedzieć na pytanie, które ukryte było w losach loteryjnych - mówi Marta Kustek z portalu Dobra Polska Szkoła.

Rodzice byli zachwyceni. - Takie spotkania to bardzo fajny pomysł. Dzieci się świetnie bawią, a jednocześnie możemy pomóc innym dzieciom, które potrzebują wsparcia - mówi nam Zuzanna Wala z Maspeth.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: