NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Festiwal uliczny „Greenpoint. Przemiany”. Pokażmy, że to ciągle również nasza dzielnica!

Festiwal uliczny „Greenpoint. Przemiany”. Pokażmy, że to ciągle również nasza dzielnica!

23.08.2014, godz. 15:40
Greenpoint,  Przemiany
foto:

Już dziś zarezerwuj sobie sobotę 20 września weekend. Powód? W polskiej dzielnicy odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Ulicznego „Greenpoint. Przemiany”. Będzie się działo! Gdzie? Na Leonard Street (pomiędzy Norman Ave i Meserole Ave) przy Bibliotece Brooklyńskiej na Greenpoincie, w godzinach od 11.00 do 17.00.

- Wydarzenie to będzie znakomitą okazją do zaznaczenia polskiej tożsamości Greenpointu, integracji między wieloletnimi i nowo przybyłymi jego mieszkańcami oraz hucznego pożegnania lata – powiedziała Marta Pawlaczek wiceprezes Board Culture Shock Foundation. Jak zapowiadają organizatorzy, na uczestników festiwalu czeka szereg atrakcji. Będą koncerty i występy taneczne.

– Zaprezentujemy impresje na temat polskiego folku, które wykonają nowojorscy muzycy. Wystąpi również Polish American Folk Dance Company oraz orkiestra dziecięca Opportunity Music Project. Dodatkowo na scenie pojawią się uczniowie z KOBO Music Studio oraz Akademii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie - wylicza Pawlaczek.

Podczas festiwalu będzie można również podziwiać wystawę fotografii „Greenpoint wczoraj i dziś”, której częścią będą niepublikowane wcześniej zdjęcia Wojciecha Kubika - fotografa, który w latach 80. mieszkał na Greenpoincie.

– Przygotowaliśmy również warsztaty artystyczne i edukacyjne dla młodszych i starszych, gry planszowe i sporty podwórkowe. Podczas festiwalu uruchomimy również „wymienialnię” książek i ubrań – opowiada Marta Pawlaczek.

To jednak nie wszystko, uczestnicy ulicznego pożegnania lata na Greepnoincie będą mogli zobaczyć przenośny zakład fotograficzny i wziąć udział w licznych konkursach z cennymi nagrodami. Przed uczestnikami festiwalu zaprezentują się polscy i lokalni wystawcy, którzy wystawia sztukę i rękodzieło.

– Na tego typu imprezie nie może zabraknąć polskiego pysznego jedzenia, które jak zapowiadają organizatorzy festiwalu również się tam pojawi. Cały czas trwają zapisy wystawców, którzy są zainteresowani pokazaniem swoich wyrobów podczas festiwalu ulicznego na Greenpoincie.  Osoba do kontaktu: Marta Pawlaczek, marta@cultureshock.pl, 646 589 2060.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: