NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Festiwal Kultury Polskiej na Maspeth – to już ten weekend! Sztuka, rozrywka i wyśmienita kuchnia

Festiwal Kultury Polskiej na Maspeth – to już ten weekend! Sztuka, rozrywka i wyśmienita kuchnia

13.06.2014, godz. 19:06
Festiwal Kultury Polskiej na Maspeth
foto:

Od soboty do niedzieli trwa nowojorski Festiwal Kultury Polskiej. Zorganizowany jest na Maspeth przy parafii Świętego Krzyża. Każdego roku festyn przyciąga tłumy spragnionej naszej kultury Polonii! Mamy nadzieję, że i tym razem publiczność nie zawiedzie i pogoda dopisze!

Według organizatorów (na fotografiach pokazujemy, jak było przed rokiem), podczas festiwalu odbywa się promocja zespołów i klubów polonijnych, grup tanecznych i chórów, a także lokalnych piosenkarzy i innych artystów. – Miłośnikom sztuk plastycznych w tym roku będzie prezentować swoje prace między innymi Teresa Rysztof – zachęca Waldemar Rakowicz, dyrektorem Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Jana Pawła II na Maspeth. – Podczas festiwalu będą też organizowane gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz młodzieży. Szukamy talentów...


Zgodnie z zapowiedziami, będziemy mieli także kiermasze z książkami i artykułami rzemiosła ludowego. Można będzie nabyć płyty i kasety muzyczne, koszulki, czapki, szaliki sportowe. Wszystkiemu towarzyszyć będzie smaczna i dobra kuchnia (szaszłyki, kiełbasa, bigos, pierogi, kaszanka z grilla oraz pełen asortyment napojów). – Zapewniamy również dobrą zabawę taneczną – mówią organizatorzy.


Dodajmy, że tegoroczny festiwal przygotowuje komitet parafialny. – Prace zostały podzielone już dużo wcześniej i część osób zadbała o program artystyczny, inni o fundusze i współpracę ze sponsorami, a kolejni przygotowali zaplecze techniczne, sprawy kulinarne oraz obsługę gości. Całość nadzoruje ks. proboszcz Witold Mroziewski – przekazuje Waldemar Rakowicz. – Festiwal rozpoczyna się w tę sobotę o godzinie 6 pm.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: