NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy FBI ujawniło nieocenzurowany zapis rozmowy zabójcy z Florydy z dyspozytorem 911. Wyznał wierność ISIS

FBI ujawniło nieocenzurowany zapis rozmowy zabójcy z Florydy z dyspozytorem 911. Wyznał wierność ISIS

22.06.2016, godz. 00:00
orlando strzaly pulse Omar Mateen
orlando strzaly pulse Omar Mateen foto:

Pod presją polityków Partii Republikańskiej w Kongresie, FBI i Departament Sprawiedliwości upubliczniły nieocenzurowany zapis rozmowy między mordercą z Orlando a dyspozytorem policyjnej linii alarmowej 911.

Wcześniej opublikowana wersja 50 sekundowej rozmowy Omara Mateena z policjantem w dniu masakry, była pocięta. Pousuwano z niej pewne słowa, takie jak „Islamic State” oraz imię lidera ISIS Abu Bakr al-Baghdadi. Administracja próbowała tłumaczyć, że zostały one wymazane, bo nie wnoszą niczego istotnego do kontekstu. Z tym nie zgadzało się wielu republikańskich polityków, z Donaldem Trumpem na czele. W ujawnionym teraz zapisie słychać jak dyspozytor policyjny mówi: – 911. ta rozmowa będzie nagrywana. Później odzywa się Omar Mateen: – W imię Boga miłościwego, w imię (i tu padają słowa po arabsku). Policjant ze zdziwieniem odpowiada: – Co? Na to zabójca: – Chwała Bogu i modlitwy i pokój dla proroka Boga (i w tym miejscu znowu słowa po arabsku). Chcę tylko powiedzieć, że jestem w Orlando i dokonałem strzelaniny. Wówczas policjant zapytał go o imię. – Moje imię to wierność dla Abu Bakr al-Baghdadi z Islamic State. Dyspozytor ponowił pytanie i w odpowiedzi usłyszał: – Składam przysięgę wierności Abu Bakr al-Baghdadi niech Bóg ma go w opiece (ponownie coś po arabsku) w imieniu Islamic State. Po tych słowach policjant zapytał, dzwoniącego gdzie jest. – W Orlando – usłyszał. Gdy chciał dopytać gdzie konkretnie, rozmowa urwała się.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: