NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Fatalna passa lotnicza w stanie Nowy Jork – kolejne dwa wypadki. Śmierć pilota i pasażerów

Fatalna passa lotnicza w stanie Nowy Jork – kolejne dwa wypadki. Śmierć pilota i pasażerów

21.07.2014, godz. 00:00
crime
foto:

Zła passa wypadków małych samolotów trwa: w ciągu zaledwie jednego dnia doszło do dwóch wypadków małych samolotów pasażerskich w stanie Nowy Jork. Jeden z nich zakończył się tragicznie dla trzech osób... Miał miejsce w sobotę w Lake Placid. Do katastrofy doszło podczas próby lądowania – samolot uderzył w ziemie i stanął w płomieniach. Zarówno pilot, jak i pasażerowie nie mieli szans na ucieczkę (na pokładzie znajdowały się trzy osoby). Prokuratora nie ujawniła personaliów ofiar.

Według policji stanowej, która bada przyczynę tragedii, samolot posiadał rejestrację z West Virginia. Dochodzenie prowadzi obecnie Federal Aviation Administration i National Transportation Safety Board.

Tymczasem awaryjne lądowanie miało miejsce także w sobotę na Sunrise Highway. Jednosilnikowy challenger wylądował nieopodal zjazdu 62 do East Moriches w Suffolk. Samolot wystartował wcześniej z lotniska Lufker/Spadaro w East Moriches.

Całe szczęście, w drugim z przypadków nikomu nic się nie stało, jednak i tutaj Federalna Administracja Lotnictwa prowadzi dochodzenie, by ustalić przyczynę awaryjnego lądowania.

Przypomnijmy, do podobnego incydentu doszło 10 lipca; wówczas przyczyną sprowadzenie samolotu na autostradę była awaria silnika. Samolot wylądował w pobliżu zjazdu 61 z autostrady Sunrise.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: