NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Fala napadów na Greenpoincie

Fala napadów na Greenpoincie

10.10.2013, godz. 03:30
NY,  rowery
foto:

Wygląda na to, że zuchwali złodzieje znów bardzo się uaktywnili w polskiej dzielnicy i jej okolicach! Jak wynika z policyjnych statystyk, w rejonie podlegającym pod greenpoincki posterunek (94th Precint) w ostatnich dniach doszło do kilku poważnych napaści rabunkowych.

Na mężczyznę jadącego miejskim rowerem CitiBike napadł złodziej. Do zdarzenia doszło po godz. 10 wieczorem. Jak zeznał pokrzywdzony, dojeżdżał rowerem do stacji parkingowej przy Metropolitan Avenue i kiedy się schylił, żeby postawić rower w specjalnym słupku, został zaatakowany.

Napastnik zrzucił go na ziemię i zbiegł z jego torbą, w której - jak wynika z raportu policyjnego - były m.in. laptop, aparat i ładowarka. Do kolejnego napadu doszło niedaleko Willoughby Avenue. Idący ulicą mężczyzna został zaatakowany przez dwóch bandziorów. Jak zeznał na greenpoinckim komisariacie poszkodowany, jeden z napastników zaczął go dusić, a w tym czasie drugi ukradł mu z kieszeni iPhone'a, a następnie obydwoje uciekli w siną dal... Trzeci z ostatniej serii napadów miał miejsce na Bedford, przy N. Sixth Street. W tym przypadku złodziej również połasił się na iPhone'a, ale zbiegł z pustymi rękami. Kobieta zaczęła się szarpać ze złodziejem i udało jej się uratować telefon...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: