NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z NYC i USA: wypadek na stacji Nassau Avenue

Expressem z NYC i USA: wypadek na stacji Nassau Avenue

09.12.2015, godz. 00:00
matro, wagon metra, groźba podwyżek
matro, wagon metra, groźba podwyżek, MTA, Nowy Jork, komunikacja miejska foto:

Greenpoint, NY
Mężczyzna wpadł pod metro G
Pasażerowie metra linii G mieli we wtorek rano kłopoty z dojazdem. Wszystko przez wypadek na greenpoinckiej stacji Nassau Avenue. Tuż przed piątą rano stojący na platformie mężczyzna, najprawdopodobniej będący pod wpływem alkoholu, stracił przytomność i spadł na tory wprost pod wjeżdżający na stację pociąg. Z uwagi na akcję ratunkową metro przez jakiś czas nie kursowało w ogóle, a następnie omijało stację, gdzie miał miejsce wypadek. Mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, z poważnymi obrażeniami głowy, został przewieziony do szpitala. Jego stan nie jest znany.

Nowy Jork, NY
„Taksówkowe aplikacje”
coraz popularniejsze
Czasy, kiedy taksówkę łapało się wybiegając na ulicę machając lub gwiżdżąc, to już przeszłość. Teraz wyciąga się telefon i wybiera jedną z aplikacji. Ich popularność w mieście rośnie w bardzo szybkim tempie i nowojorczycy bardzo chętnie z nich korzystają. Do dyspozycji jest ich wiele i każdy może znaleźć coś najlepszego dla siebie. Szkoda tylko, że wraz z tempem i wygodą zamówienia taksówki, nie poprawiła się sytuacja na drogach i czas dojazdu na miejsce. Wieczne korki na ulicach powodują, że nie ma co liczyć na krótką podróż taksówką.


Baltimore, MD
Amerykanie szykują się na
przeszczep… penisa
Chirurdzy z Johns Hopkins University przygotowują się do pierwszej w Stanach operacji przeszczepu penisa. Ma się ona odbyć za kilka miesięcy.
Pierwszymi pacjentami mają być ranni weterani. Amerykańscy lekarze pozazdrościli chirurgom z RPA, gdzie pierwszy przeszczep penisa na świecie zakończył się sukcesem, a biorca już spodziewa się potomka. Według Departamentu Obrony aż 1367 żołnierzy służących w Iraku i Afganistanie w latach 2011–2013 doznało urazów genitaliów. Rekonstrukcja i protezy nie przywracają naturalnych funkcji narządu – jest to możliwe tylko po przeszczepie narządu pobranego od zmarłego dawcy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: