NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

30.11.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Manifestacje o wyższe zarobki
Setki osób protestowało we wtorek na Dolnym Manhattanie domagając się między innymi podwyższenia zarobków w Nowym Jorku. Manifestacja miała odbywać się w Zuccoti Park ale szybko rozeszła się po bocznych ulicach, blokując i paraliżując ruch. Bardzo szybko między wzywanymi  przez policję do porządku protestującymi doszło do przepychanek, które zakończyły się aresztowaniem ponad dwudziestu osób.  Protest w metropolii był jednym setek podobnych jakie odbywały się w innych metropoliach w ramach „Day of Disruption”. 

Nowy Jork, NY
Grammy Awards powrócą do NYC?
Według dobrze poinformowanych źródeł, ceremonia wręczenia Grammy Awards powróci  Los Angeles do Nowego Jorku. Ma się ona odbyć w lutym 2018 roku w Madison Square Garden, czyli po dziesięcioletniej przerwie, bowiem uroczystość rozdania muzycznych Oscarów odbywała się w metropolii w 2003 roku. Informacje jak na razie nie są oficjalnie potwierdzone ale rozmowy trwają już od długiego czasu i mają się ku finałowi.


Bronks, NY
Śmiertelna strzelanina przed sklepem
Policja prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny do jakiej doszło w poniedziałek przed trzecią po południu przed sklepem na Union Avenue niedaleko East 163rd Street w Morrisania na Bronksie. Po przybyciu na miejsce śledczy zastali na chodniku postrzelonego 24-letniego mężczyznę. Niestety po przewiezieniu do  Lincoln Hospital lekarze mogli już tylko stwierdzić zgon.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: