NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

22.11.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Więcej zatrzymań z marihuaną
Mimo złagodzenia przepisów policja i apelu burmistrza o łagodniejszym traktowaniu osób z „trawką”, policja  wcale nie zdjęła celownika z posiadaczy marihuany. Zamiast obiecanych mandatów – oczywiście przy dopuszczalnej ilości – ciągle dochodzi do aresztowań. Ich liczba w ostatnim czasie mocno wzrosła. Z policyjnych statystyk wynika, że przez dziewięć miesięcy 2016 roku doszło NYPD aresztowało blisko 14 tysięcy osób za posiadanie przy sobie marihuany. To o dwanaście procent więcej aniżeli w roku ubiegłym.

Nowy Jork, NY
Wietrzne zamieszanie w mieście
Wiar jaki od niedzieli nękał metropolię narobił sporo zamieszania. Poza połamanymi gałęziami w parkach, lotniska opóźniły wiele startów samolotów. Jak poinformowali meteorolodzy średnio wiatr wiał z prędkością 20-30 mil na godzinę. Ale w poniedziałek dochodził czasami nawet do 50 mil na godz. Z uwago na niebezpieczne warunku do poniedziałku w nocy wprowadzono tzw. wind advisory czyli ostrzeżenie przed wichurami.

Nowy Jork, NY
Pobity za 20 dolarów
68-letni mężczyzna został pobity przez dwóch bandziorów, którzy okradli go w sumie z... 20 dolarów. Do napaści doszło w okolicach Heberton Avenue i New Street w Mariners Harbor. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie były groźne i nie wymagał hospitalizacji. Sprawcy są poszukiwani.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: