NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

21.11.2016, godz. 00:00




Nowy Jork, NY
Bill de Blasio szykuje do reelekcji
Burmistrz Bill de Blasio coraz bardziej przygotowuje się do reelekcji. Choć kampania jeszcze się rozpoczęła się na dobre, to już się rozkręca i wraz z pojawianiem się chętnych chcących stanąć z burmistrzem do walki o fotel, de Blasio udziela się jak może, by zdobyć poparcie. W niedzielę udzielił mu go były prezydent Brooklynu Eric Adams oraz były burmistrz David Dinkins.

Nowy Jork, NY
Skazany za gwałt sprzed 12 lat
Prokuratura nowojorska skazała 32-letniego Elmo Rivadeneirę na 25 lat więzienia w stanowym więzieniu za dwie brutalne napaści seksualne jakich się dopuścił w 2004 raku.   W obu przypadkach kobiety zostały dotkliwie pobite i zgwałcone.  Sprawa przez długie lata była nierozwiązana i trafiła, wraz pobranym materiałem genetycznym, do działu tzw. cold case. Ale udało się dopaść winnego. Wpadł przy okazji innego przestępstwa jakiego się dopuścił. Jego DNA pokrywało się z tym pobranym od ofiar w 2004 roku. Rivadeneira przyznał się do winy i w zamian za to dostał niższy wyrok - ćwierć wieku za kratami.

Nowy Jork, NY
Nowojorczycy niezadowoleni
jak burmistrz walczy z bezdomnością
Zdecydowana większość nowojorczyków w dalszym ciągu jest bardzo niezadowolona z tego jak burmistrz Bill de Blasio zajmuje się problemem bezdomności w mieście. Przede wszystkim obwiniają go, że to przez niego liczba osób bez dachu na głową osiągnęła rekordowe rozmiary, a nieudolne działania jego administracji nie pomagają ludziom stanąć na nogi i nie stwarzają dobrych programów pomocowych.

Nowy Jork, NY
Polubownie załatwią sprawę  Trump University
Donald Trump zgodził się na polubowne załatwienie sprawy pozwów wytoczonych przeciwko niemu przez studentów jego Trump University, którzy poczuli się oszukani. Za pośrednictwem adwokatów Trump wynegocjował ugodę pozasądową z powodami, na mocy której ma wypłacić im łącznie 25 milionów dolarów odszkodowania. Prezydent elekt został oskarżony w dwóch zbiorowych pozwach w Kalifornii i pozwie w Nowym Jorku wniesionym przez prokuratora Erica Schneidermana.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: