NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

12.11.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Nieuzasadniona napaść
Policja poszukuje trzech mężczyzn, którzy napadli i bardzo dotkliwie pobili 23-latka na Manhattanie. Jak ustalono idący w okolicach 49th Street pomiędzy Ninth i Tenth Avenue w Hell's Kitchen mężczyzna został zaczepiony przez trzech Afroamerykanów. Najpierw zaczęli go szarpać i wyzywać, po chwili powalili na ziemię i zaczęli kopać, następnie uciekli. Pomoc do pobitego wezwał przypadkowy przechodzień. Według policji napaść mogła być motywowana nienawiścią (hate crime).

Manhattan, NY
Słynny McSorley's zamknięty przez sanepid
Ta wiadomość pewnie zasmuci smakoszy piwa. Słynny McSorley's Old Ale House został zamknięty. Znajdujący się przy 7th Street w East Village bar ma problemy z sanepidem. Inspektorzy Department of Health stwierdzili tam wiele naruszeń zdrowotnych: żywność przechowywana w niewłaściwej temperaturze, karaluchy, szczury i ich odchody oraz wiele innych.  Bar będzie otwarty ponownie jak właściciel dokona zaleconych naprawi i usunie wszystkie usterki. 

Nowy Jork, NY
„Trump” na budynku muzułmańskiej świątyni
NYPD prowadzi dochodzenie w sprawie aktu wandalizmu jaki miał na terenie New York Uniwersity. Na drzwiach znajdującego się na Brooklynie budynku będącego świątynią modlitewną muzułmańskich studentów uczęszczających na  NYU, ktoś wymalował farbą nazwisko prezydenta elekta.

Nowy Jork, NY
Giuliani pozwie Hillary Clinton?
Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani nie wykluczył postawienia zarzutów Hillary Clinton w związku z rzekomo nieuczciwymi działaniami fundacji charytatywnej Clintonów.  Polityk podkreślił, że Clinton nigdy nie była objęta dochodzeniem w sprawie „setek milionów dolarów”. Fundacja powstała w 2001 roku, po odejściu Billa Clintona z Białego Domu. Bill, Hillary & Chelsea Clinton Foundation, jak brzmi jej pełna nazwa, prowadzi programy pomocy w zwalczaniu ubóstwa, chorób zakaźnych i innych plag, głównie w krajach rozwijających się. Pobiera datki od darczyńców-multimilionerów, wielkich korporacji i rządów obcych państw. Donacje płynęły m.in. od takich krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Algieria i Rosja.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: