NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

11.11.2016, godz. 00:00

Long Island, NY
Pożegnanie zabitego policjanta

Setki policjantów żegnało w czwartek 41-letniego sierżanta Paula Tuozzolo, który został śmiertelnie postrzelony podczas interwencji na Bronksie. Uroczystości pogrzebowe odbywały się w Massapequa na Long Island. Wcześniej, w środę odbyło się  czuwanie (wake) w Bethpage, gdzie oprócz rodziny, kolegów, przedstawicieli NYPD pojawił się burmistrz Bill de Blasio.

Brooklyn, NY
Kioski z bezpłatnym Wi-Fi przy Fulton Street
Są już na Manhattanie. Teraz czas na inne dzielnice. Pierwsze kioski-hot spoty z sygnałem bezpłatnego internetu w ramach LinkNYC pojawiły się właśnie w Bedford-Stuyvesant na Brooklynie. Oba przy Fulton Street. Pierwszy znajduje się przy 1874 Fulton St. niedaleko Buffalo Avenue. Drugi przy 1803 Fulton St., pomiędzy Malcolm X Boulevard i Patchen Avenue. Kioski umożliwiają korzystanie z internetu, bezpłatne sprawdzanie map i miejskich atrakcji, darmowe połączenia z wybranymi numerami oraz doładowywanie urządzeń elektronicznych.

Waszyngton, DC
Ameryke czekają konflikty?
Profesor Uniwersytetu Harvarda Matthew Baum nie wierzy, by Donald Trump (70 l.) – jak obiecuje – zjednoczył kraj, i przewiduje zaostrzenie konfliktów w Ameryce. Obawia się także, że za prezydentury republikanina dojdzie do zaburzeń w stosunkach USA ze światem. Zwrócił on uwagę, że fakt, iż Hillary Clinton uzyskała – według niepełnych jeszcze obliczeń – więcej głosów bezpośrednich niż Trump (który zdobył więcej głosów elektorskich, decydujących o wygranej), „może jeszcze przyspieszyć powrót do partyjnych animozji” po ewentualnym okresie zgody w odpowiedzi na tradycyjne apele polityków po wyborach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: