NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

10.11.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Metro N zabiło pasażera
Znów tragiczny wypadek w metrze. W środę przed dziesiątą rano, pasażer stojący na peronie linii N na Times Square stracił równowagę i spadł z platformy wprost pod nadjeżdżający pociąg. Wszystko działo się tak szybko, że maszynista nie miał szans zatrzymać się.  Wezwani na miejsce ratownicy wydobyli pasażera, który został przewieziony do pobliskiego szpitala. Nie podano w jakim jest stanie, ani tożsamości. Wypadek spowodował, że metro kursowało z dużymi zakłóceniami.

Bronks, NY
Wybuchowa konfrontacja z policją
Oficerowie NYPD postrzelili podczas konfrontacji 19-letniego mężczyznę.  Podczas patrolowania ulic Bronksu, policjanci zauważyli w okolicy East 164th Street i Reverend James A. Polite Avenue grupę szarpiących się i kłócących mężczyzn. Kiedy zatrzymali się i ruszyli w ich kierunku, 19-latek wyciągnął broń i zaczął do nich strzelać. Wówczas oficerowie odpowiedzieli też ogniem. Rannym 19-latek trafił do szpitala.

Manhattan, NY
Schizofreniczka odmawia lekarza
30-letnia Melanie Liverpool-Turner, która została aresztowana i oskarżona o zepchnięcie wprost pod pociąg  49-letniej Connie Watton nie zgodziła się, aby zajął się nią lekarz psychiatra. Według śledczych kobieta cierpi na schizofrenię, ale do potwierdzenia tego potrzebna jest opinia biegłego lekarza. Do tragicznego wypadku doszło na stacji metra linii 1 na Times Square.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: