NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Atak, pirat drogowy i wybory w USA czyli Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Atak, pirat drogowy i wybory w USA czyli Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

01.11.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Manhattan, NY
Szukają zboczeńca z Inwood
Policja poszukuje mężczyzny, który okradł i dokonał napaści seksualnej na kobietę w Inwood na Upper Manhattan. Do ataku doszło kiedy kobieta wchodziła do budynku przy West 213th Street, niedaleko Broadway. Napastnik śledził ją, wszedł za nią do domu zmusił ofiarę do odbycia aktu seksualnego,okradł a następnie zbiegł.

Manhattan, NY
Pirat drogowy potrącił 60-latkę
Kolejny hit-and-run. Sześćdziesięcioletnia kobieta trafiła do szpitala w stanie ciężkim po tym, jak został uderzona przez kierowcę podczas przechodzenia przez ulicę. Do wypadku doszło niedaleko Queens Midtown Tunnel. Kierowca, który ciągnął kobietę pod kołami przez kilka metrów, zwiał z miejsca wypadku.

Waszyngton, DC
Ponad 20 milionów już zagłosowało
W całych Stanach  głosowało już przynajmniej 21 mln wyborców, a w tzw.„swing states” jak Floryda, Nevada czy Kolorado – już prawie jedna czwarta wszystkich uprawnionych. Przewagę ma kandydatka Clinton ma już niewielką przewagę nad kandydatem Partii Republikańskiej Donaldem Trumpem. Ale ostateczny wynik będzie znany później, w dniu wyborów.  Dodatkowo z najnowszego sondażu wynika, że na Clinton chciałoby głosować 46 proc. wyborców, na Trumpa – 45 proc., kandydata Partii Libertariańskiej Gary’ego Johnsona – 4 proc., a na Jill Stein z Partii Zielonych – 2 proc. Ponadto jedna trzecia ankietowanych zadeklarowała, że z powodu decyzji FBI jest mniej skłonna poprzeć Clinton.  Aż 37 stanów USA zezwala na wczesne głosowanie – albo korespondencyjnie, albo osobiście, ale jeszcze przed oficjalnym dniem wyborów przypadającym w tym roku na 8 listopada.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: