NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

21.10.2016, godz. 00:00

Brooklyn, NY
Rowerzysta potrącony przez autobus MTA
Wypadek na Williamsburgu. Autobus MTA potrącił rowerzystę, który nagle zjechał ze swojej trasy, próbując uniknąć wjechania w otwarte przez wysiadającego kierowcę drzwi zaparkowanego samochodu. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu  Broadway i Marcy Avenue. Ranny rowerzysta trafił do Bellevue Hospital. Jego stan jest poważny.

Manhattan, NY
Śmierć na torach linii L
27-letnia kobieta zginęła pod pociągiem metra linii L na stacji 14th Street-Union Square. Okoliczności wypadku nie są jeszcze dokładnie znane. Nie wiadomo czy kobieta zasłabła, została popchnięta czy popełniła samobójstwo. Tragedia spowodowała zatrzymanie kursowanie metra i poważne opóźnienia. 

Nowy Jork, NY
W Ameryce się pracuje...
Amerykanie ostro tyrają na swoje pieniądze! Nie to co w Europie. Z raportu Instytutu Badań nad Przyszłością Pracy wynika, że Europejczycy pracują średnio o 19 proc. krócej niż Amerykanie. To mniej o 258 godzin rocznie, czyli o niecałą godzinę dziennie. Ekonomiści przeanalizowali różne dane dotyczące pracy z lat 1983-2011 w Stanach Zjednoczonych oraz w 18 krajach Europy. Z badań wynika też, że ludzie w Ameryce później niż Europejczycy odchodzą na emeryturę oraz biorą i mają mniej urlopu.
Z raportu wynika, że najbardziej zbliżone do Amerykanów nawyki dotyczące pracy mają Szwajcarzy, którzy w ujęciu rocznym pracują średnio o około 4 proc. krócej niż Amerykanie, podczas gdy Włosi aż o 29 proc. Polacy pracują o około 24 proc. krócej, Czesi o 10 proc., Austriacy o 13 proc., Niemcy o 22 proc., a Francuzi o 26 proc.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: