NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

21.09.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Obama po raz ostatni na szczycie ONZ
Prezydent Barack Obama po raz ostatni przemawiał we wtorek na szczycie ONZ w Nowym Jorku jako przywódca Stanów Zjednoczonych. W styczniu bowiem, po listopadowych wyborach, odchodzi z urzędu, i za rok na jego miejscu pojawi się jeden z kandydatów walczących o fotel w Białym Domu: Hillary Clinton lub Donald Trump. W rozpoczętym w poniedziałek szczycie uczestniczy ponad stu liderów państw, w tym prezydent RP,  Andrzej Duda.  Przywódcy omawiać będą przez kolejne dni najważniejsze sprawy nurtujące świat: od problemu z imigrantami oraz uchodźcami przez kryzys w Europie i testy broni nuklearnej w Korei Północnej.

Manhattan, NY
Mają podpalacza muzułmanki
Policja aresztowała 14-letniego chłopaka w związku z podpaleniem muzułmanki ubranej w tradycyjny strój. Dzień przed obchodami 9/11, kobieta – turystka ze Szkocji – stała przed sklepem na na Piątej Alei w okolicach 42 Street, kiedy nagle potrącił ją jakiś chłopak i uciekł. Chwilę później poczuła, że płonie jej rękaw. Nastolatek został rozpoznany na podstawie zapisu kamer monitoringu.

Manhattan, NY
Pobili fana Pokemona
Policja poszukuje napastnika, który zaatakował 43-latka grającego w Pokemon Go w okolicach Central Park.
Mężczyzna szedł przez Central Park South i w okolicach  Sixth Ave. zaszedł go napastnik, zaczął szarpać a potem uderzył go pięścią w twarz łamiąc mu noc i przestawiając szczękę. Zdaniem ofiary, został zaatakowany przez rywala w grach na necie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: