NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

10.05.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Manhattan, NY
Atak na pasażerkę w metrze
Znów krwawy incydent w wagonie metra. Jadąca pociągiem linii numer pięć 26-letnia mieszkanka New Jersey została zaatakowana przez inną pasażerkę, która dźgnęła ją jakimś ostrym narzędziem w udo kiedy to usiadła obok niej. Ofiara i napastniczka wysiadły na 59th Street i Lexington Avenue, gdzie 26-latka zaalarmowała natychmiast policję, która szybko dorwała agresywną kobietę.

Nowy Jork, NY
Testy na wypadek ataku chemicznego
MTA wspólnie z Departamentem Bezpieczeństwa Kraju (DHS) rozpoczęło testy na wypadek ewentualnego ataku chemicznego lub biologicznego w metrze. W tym celu w poniedziałek na ponad 50 podziemnych stacjach na Manhattanie, Queensie i Brooklynie pojawiły się specjalne skrzynki pomiarowe, które będą monitorować „przepływ” nietoksycznego i niegroźnego dla ludzi gazu jaki zostanie rozpylony ze specjalnych zbiorników na Penn Station, Times Square i Grand Central Terminal. Testy potrwają do piątku.

Queens, NY
Kula trafiła księdza
49-letni ksiądz katolicki został trafiony w ramię kiedy stał na ulicy w South Ozone Park. Posługujący od 1999 roku duchowny zeznał, że wracał w niedzielę w nocy ze spotkania i chciał zatrzymać taksówkę. W pewnym momencie usłyszał wystrzał, a po chwili poczuł ból w ramieniu. Okazało się, że został trafiony. Ksiądz trafił do Jamaica Hospital Center, a policja szuka osoby, która strzelała.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: