NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

05.05.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Manhattan, NY
Pożar kościoła przez świece?
Zdaniem inspektorów FDNY ustalających przyczyny pożaru historycznego kościoła na Manhattanie, najprawdopodobniej przyczyną  wybuchu ognia były świece jakie paliły się w podczas mszy w świątyni. Po zdmuchnięciu pracownicy kościoła położyli je tekturowych kartonów, które się zapaliły, a ogień zajął stare drewniane elementy i ogień rozszedł się po całym kościele. Niedzielny pożar znajdującego się przy West 25th Street Serbian Orthodox Cathedral of Saint Sava bardzo zniszczył starą świątynie, która była wybudowana w 1850 roku a od 1968 r. znajdowała się na liście zabytków.

Nowy Jork, NY
Obradują nad czynszami
Miejska rada ds. czynszów (Rent Guidelines Board) spotkała się, by ustalić jak będą kształtować się podwyżki „rentów” w apartamentach objętych regulacjami. Podczas wstępnego głosowania  większość odpowiedziała się za „zamrożeniem” czynszów w umowach rocznych lub podwyżkę nie większą niż dwa procent. Z kolei w przypadku dwuletnich umów zadecydowano wstępnie, że podwyżka wynosiłaby w granicach od 0.5 proc. do 3.5 proc. Ostateczne decyzje będą znane pod koniec roku.

Nowy Jork, NY
Pięć lat Ubera w NYC
Czas leci… Znana firma taksówkarska Uber świętuje właśnie swoje pięciolecie obecności na ulicach metropolii. Ale w ramach urodzin zafundowali nowojorczykom dość niemiły prezent. Otóż zaczyna karać klientów za anulowanie kursu oraz zbyt długie oczekiwanie kierowcy na pasażera. Kary wynoszą od 5 do 10 dolarów. Pilotażowy program jest testowany w Nowym Jorku, New Jersey, Dallas i Phoenix.
------

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: