NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

01.04.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Lebanon Township, NJ
Pożary traw w New Jersey,
siwy dym w Nowym Jorku
Przedstawiciele Biura Zarządzania Kryzysowego (Office of Emergency Management – OEM) informują nowojorczyków, że przez kilka dni w powietrzu będzie unosić się dym i może być wyczuwalny zapach spalenizny. Powód? Płonące tereny trawiaste w New Jersey. Ogień, choć co jakiś czas zagaszany, ciągle się wznieca. Jeden z pożarów wybuchł w Lebanon Township, około 60 mil od metropolii. Z uwagi na kierunek wiatru dym leci na Nowy Jork.

Nowy Jork, NY
Rzuć palenie z Wydziałem Zdrowia
„Rzucanie jest trudne, rak trudniejszy” („Quitting is Hard, Cancer is Harder”) - to hasło nowej kampanii miejskiego Wydziału Zdrowianamawiającej nowojorczyków do rzucenia palenia. W ramach akcji, w środkach transportu publicznego i telewizji, pojawią się plakaty i spoty reklamowe. Jeden z nich z nowojorczykiem imieniem Chris, który w wieku 39 lat zachorował na raka krtani, właśnie przez palenie papierosów. W ramach kampanii rozdawane też będą za darmo plastry nikotynowe ułatwiające rzucenie nałogu. Zainteresowani nimi nowojorczycy mogą dzwonić na miejską infolinię 311 lub odwiedzić stronę: nysmokefree.com. Po plastry można się zgłaszać do 13 kwietnia.

Bronks, NY
Pirat drogowy potrącił 17-latka
Policja poszukuje kierowcy, który potrącił 17-letniego chłopaka przechodzącego przez ulicę i nie zatrzymał się, by mu pomóc. Do wypadku doszło w środę przed 5 po południu, w pobliżu East 165th Street i Union Avenue. Wezwana przez świadków karetka zawiozła nastolatka do Lincoln Hospital. Jego stan jest ciężki. Poszukiwania pirata drogowego trwają.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: