NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

10.03.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Manhattan, NY
Dźgnięty nożem w klubie
Policja prowadzi dochodzenie w sprawie krwawej awantury do jakiej doszło w nocnym klubie, w czasie której ranny został 38-letni mężczyzna. Incydent miał miejsce we wtorek w nocy w Opus Lounge przy 417 W. 202nd Street.  Grupa kilku mężczyzn zaczęła się przepchać i głośno kłócić. W czasie szarpaniny ktoś wyciągnął nóż i pchnął nim 38-latka w klatkę piersiową. Ranny został przewieziony do Allen Hospital. Jego stan jest ciężki. Tymczasem policja ustala przebieg wydarzeń i przesłuchuje świadków. Jak na razie nikogo nie aresztowano.

Newark, NJ
Ołów w wodzie
w szkolnych kranach
Przedstawiciele największego dystryktu szkolnego w New Jersey zakręcili kurki w kranach i zakazali dzieciom pić wody. Powód/? Podczas inspekcji w 30 szkołach publicznych okręgu Newark wykryto niebezpiecznie wysoki poziom ołowiu. Do czasu przeprowadzenia niezbędnych prac związanych z oczyszczaniem rur z wodą i ustaleniem źródła ołowiu dzieciom zapewniono zapasy wody butelkowanej.

Nowy Jork, NY
Dodatkowe klasy dla uczniów
Administracja Billa de Blasio szuka sposobu na to jak rozluźnić tłok w nowojorskich szkołach publicznych, która zaczynają pomału pękać w szwach. Z danych Wydziału Edukacji wynika, że pół miliona dzieci uczęszcza do szkół, które uważa się za przepełnione. Jednym z przedstawionych teraz sposobów na poprawę sytuacji jest wybudowanie dodatkowych klas w budynkach. Miałyby one powstać albo w tzw. dobudówkach lub zostać postawione w budynkach szkolnych kosztem innej przestrzeni.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: