NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

27.02.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Nowy Jork, NY
Rocznica pierwszego ataku na WTC
W piątek nowojorczycy uczcili pamięć ofiar pierwszego ataku na bliźniacze wieże WTC. Dwadzieścia trzy lata temu, 26 lutego 1993 roku, w podziemnym garażu pod „patykami” wybuchła bomba podłożona przez terrorystów. Śmierć w zamachu poniosło wówczas sześć osób, ponad tysiąc zostało rannych. W ramach obchodów rocznicowych zorganizowano uroczystości w National September 11th Memorial and Museum, a minutą ciszy uczczono moment wybuchu bomby, czyli godzinę 12.18 pm. Sal

Manhattan, NY
Areszt za znęcanie się nad kotem
Policja aresztowała 24-letniego Declana Garrity i oskarżyła o szczególe okrucieństwo wobec zwierząt. Mężczyzna dotkliwie zranił kota swojej współlokatorki, kiedy ta była zawodowo poza miastem. Po powrocie zastała pupila w opłakanym stanie: miał złamaną łapkę, spalony ogon, poparzenia na futrze, powyrywaną sierść i pazurki. Mężczyzna początkowo twierdził, że kot uciekł i wrócił w takim stanie, ale właścicielka znalazła w śmietniku dowody świadczące o tym, że to on znęcał się nad kotem.

Manhattan, NY
Co z remontem L-ki?
Reprezentujący m.in. Greenpoint i Williamsburg stanowy senator Daniel Squadron zażądał od prezesa MTA Thomasa Prendergasta detali planowanego remontu na linii L, który unieruchomi pociągi między Manhattanem a Brooklynem. Polityk chce, aby zarząd Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych opracował kilka opcji prac i jak najdokładniej opisał fazy remontu i czas jego trwania, tak by podczas następnego spotkania w sprawie paraliżu „elki” pasażerowie wiedzieli co ich czeka.

Greenpoint, NY
Nasz Good Room rządzi
Magazyn „Time Out” uznał, że The Good Room – czyli klub, którego właścicielem jest polonijny biznesmen Michał Siwiec – to jeden z najlepszych lokali w Nowym Jorku. W rankingu znalazł się na miejscu drugim, wyprzedza go tylko Bossa Nova Civic Club, znajdujący się w Bushwick.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: