NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

02.02.2016, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Brooklyn, NY
Policjant zaatakowany nożem
Nawet policja nie może czuć się bezpiecznie w mieście… Rzecznik NYPD poinformował, że jeden z oficerów 70. posterunku został zaatakowany w poniedziałek nożem. Do zdarzenie doszło przy145 East 18th Street na Flatbush. Z uwagi na śledztwo nie podano wielu szczegółów, poza tym, że napastnik został zatrzymany. Ranny policjant trafił do Kings County Hospital. Jego stan jest stabilny.

Nowy Jork, NY
Pomoc dla uzależnionych bez recepty
Sieć miejskich aptek, Duane Reade, Walgreen Co.  Rite Aid i CVS, rozpocznie sprzedaż bez recepty leku o nazwie naloxone. Jest on to medykament, który pomaga zapobiec śmierci w przypadku przedawkowania narkotyków, głównie heroiny. Jak podają władze miasta będzie go można teraz łatwo kupić w 650 aptekach we wszystkich dzielnicach Nowego Jorku.

Manhattan, NY
Mandaty za blokowanie
autobusowego pasa
Począwszy od poniedziałku kierowcy przyłapani na blokowaniu pasa ruchu przeznaczonego tylko dla autobusów na odcinku wzdłuż 125 Street będą karani mandatami – poinformowali przedstawiciele Department of Transportation. Ich wysokość to  115 dolarów. Nawet jeżeli kierowca nie zostanie zatrzymany przez policję, to i tak może spodziewać się mandatu, bo zostanie sfotografowany przez gesto rozmieszczone w tym miejscu kamery.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: