NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

16.01.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Nowy Jork, NY
Więcej skarg na policję
Nowojorczycy coraz częściej są niezadowoleni z działań NYPD i w związku z tym składają skargi na oficerów policji. Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu Civilian Complaint Review Board od 2014 do 2015 liczba przyjętych zażaleń zwiększyła się aż o 70 procent w porównaniu z poprzednimi latami.

Manhattan, NY
Ewakuacja z powodu wycieku gazu
Ponad czterysta osób zostało ewakuowanych z biurowca przy 498 Seventh Avenue na Midtown, po tym jak w okolicy doszło do wycieku gazu. Jak poinformował rzecznik FDNY, tuż przed 4 po południu w czwartek przyjęto kilka zgłoszeń od osób twierdzących, że czują na ulicy gaz. Po przybyciu na miejsce odpowiednich służb okazało się, że źródłem wycieku jest pęknięcie rury tuż przed wejściem do biurowca na 37 Street. Na czas prac ewakuowano ludzi i zamknięto ruch na okolicznych ulicach.

Staten Island, NY
Uspokajali imigrantów
Organizacje pro-imigracyjne wraz z kilkoma adwokatami zoroganizowały spotkanie informacyjne na temat trwającej akcji deportacyjnej ICE. Starano się uspokoić imigrantów, którzy, co potwierdzili obecni na spotkaniu, przestali posyłać dzieci do szkół, albo je odprowadzać i rzadziej wychodzą do sklepów. Choć przypomniano, że akcja jest nastawiona na nielegalnych imigrantów z Ameryki Południowej i Środkowej, to jednak przyznano, że lepiej zachować ostrożność.

E. Northport, NY
Napad na bank
Policja z Long Island prowadzi dochodzenie w sprawie napadu na Chase Bank przy 17 Huntington Square Mall. Zamaskowany mężczyzna wszedł do małego oddziału, wyjął broń, krzyknął że to napad, wszedł za ladę i skradł z kasy pieniądze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: