NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

14.01.2016, godz. 00:00
dorożki, Central Park, dorożki w parku
dorożki, Central Park, dorożki w parku foto:

Manhattan, NY
Porozumienie w sprawie koni
Spór w sprawie konnych dorożek będących atrakcją nowojorskiego Central Park może wkrótce dobiec końca. Władze miasta i właściciele końskich zaprzęgów pracują nad kompromisem, by trzymać wszystkie zwierzęta w stajniach ulokowanych w Parku Centralnym. Problem jednak w tym, że nie będą one w stanie pomieścić wszystkich ponad dwustu koni, a to oznacza, że część dorożkarzy straciłaby pracę.

Queens, NY
Heroina w butelce z rumem
Agenci celni lotniska JFK zatrzymali kobietę, która próbowała przemycić heroinę z Dominikany do Stanów. Jak poinformowali przedstawiciele U.S. Customs,  Rosa Almonte De Ortega ukryła narkotyki w specjalnych kapsułkach, które „zatopiła” w butelce z rumem. Szacowana wartość narkotyków to 27 tysięcy dolarów. 

Nowy Jork, NY
NYC kontra broń
Władze miasta ogłosiły plan walki z przestępczością z użyciem broni palnej. W tym celu powołany zostanie specjalny 200-osobowy sztab detektywów śledzących handlarzy i gangsterów, powstanie nowe laboratorium DNA, do ustalania właścicieli broni surowiej też będą traktowane w sądach sprawy przestępstw z bronią.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: