NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

12.01.2016, godz. 00:00
Michael Bloomberg
foto:

Nowy Jork, NY
Będę edukować więźniów
Gubernator Andrew Cuomo rusza z nowa inicjatywą. Teraz chce zreformować system więziennictwa, a konkretnie edukacji skazanych. Chodzi o to, aby maksymalnie zmniejszyć liczbę osób powracających za kraty po odbyciu kary. Pomóc w tym mają m.in. specjalne programy szkoleniowo-edukacyjne w zakładach karych oraz poza nimi. Dzięki nim skazańcy mogliby zdobyć nowe kwalifikacje, które pomogłyby im na nowo zaistnieć w społeczeństwie.

Amityville, NY
Ukradł szczeniaczka
Policja z Long Island aresztowała mężczyznę, który ukradł szczeniaczka. 23-letni Donovan Davis umówił się z mieszkanką Amityville, która dała ogłoszenie, że ma do sprzedania maleńkiego pitbulla. Davis przyjechał do niej, ale zamiast zapłacić do psa, zwinął go pod kurtkę i uciekł kiedy kobieta gdzieś wyszła. Szybko wezwała policję, która namierzyła złodzieja. Początkowo zaprzeczał wszystkiemu, ale kłamstwo wyszło na gdy piesek zaczął piszczeć i ruszać się mu pod kurtką.

Nowy Jork, NY
Bloomberg na prezydenta?
Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg. rozważa udział w wyścigu o fotel w Białym Domu. Jak donosi „New York Times” i CNN, powołując się na osoby z otoczenia byłego burmistrza, bogacz jakiś czas temu zamówił sondaż, by sprawdzić jakie mógłby zyskać poparcie konkurując z Hillary Clinton i Donaldem Trumpem. Miał to zrobić widząc rosnące poparcie dla barona nieruchomości. Bloomberg mógłby wystartować jako kandydat niezależny.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: