NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

11.01.2016, godz. 00:00
wiadomości w skrócie, news
wiadomości w skrócie, news foto:

Brooklyn, NY
Pracownik wydziału więziennictwa handlował kokainą
Wieloletni pracownik Department of Correction został aresztowany za handel kokainą. 58-letni Ronald Germain wpadł kiedy próbował sprzedać warte 5 tysięcy dolarów narkotyki policyjnemu tajniakowi. Transakcji dokonywał w domu Linden Boulevard we East Flatbush, na Brooklynie, kiedy w pokojach bawiła się trójka jego dzieci.


Nowy Jork, NY
Wielkie cięcia w ponad 100-letnim dzienniku
New York News Guild i wydawcy El Diario, największej i najstarszej w całych Stanach Zjednoczonych hiszpańskojęzycznej gazety codziennej, ogłosili masowe cięcia i zwolnienia. Pracę ma stracić połowa zatrudnionych przez dziennik pracowników tego 102-letniego dziennika. Zwolnienia mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Bronks, NY
Policjant postrzelony w kostkę
Do wymiany ognia między policją a bandziorami doszło w weekend na Bronksie. Oficer Sherrod Stewart wraz z partnerem interweniował na Bronksie po otrzymaniu zgłoszenia o wielkiej bójce między blisko 200-osobową grupą mężczyzn. Po przybyciu na miejsce nagle ktoś zaczął strzelać w kierunku funkcjonariuszy, którzy wzywając wsparcie sami odpowiedzieli ogniem. W wyniku strzelaniny oficer Stewart został ranny w kostkę, sam trafił cztery razy 19-letniego Christophera Rice'a. Oboje trafili do szpitala, wraz z kilkoma innymi rannymi, którzy podczas bójki zostali dźgnięci nożem.

Bronks, NY
Śmiertelnie potrącony przez trzy auta
52-letni mężczyzna nie żyje po tym jak został potrącony przez trzy samochody. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu East 170th St. i Wythe Place w Mount Eden na Bronksie. Mężczyzna przechodził przez ulice, kiedy został uderzony przez jedno auto, siła był tak duża, że odrzuciło go na jezdnię i wówczas przejechały po nim dwa inne samochody. Tylko kierowca pierwszego pojazdu zatrzymał się i wezwał policję. Dwaj pozostali odjechali z miejsca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: