NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

09.01.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Nesconset, NY
Napad na bank
Policja z Long Island szuka złodzieja, który napadł na bank w Nesconset.  Podejrzany mężczyzna z naciągniętym na głowę kapturem i chustką na szyi nachodząca na usta wszedł do banku przy 127 Smithtown Blvd., podszedł do okienka, podał kasjerce kartkę z żądaniem pieniędzy i groźbą, że użyje broni jeżeli nie odda mu kasy. Wystraszona kobieta spełniła żądanie.

Manhattan, NY
Śmiertelny wypadek
Tragiczny wypadek na Upper East Side. Przechodząca przez skrzyżowanie York Avenue z East 78th Street 68-letnia została uderzona przez kierowcę jadącego Hondą Pilot. Mężczyzna zatrzymał się i wezwał pomoc, ale kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Kierowca nie został oskarżony, bowiem policja ciągle ustala okoliczności wypadku.

Manhattan, NY
Wielka przebudowa Javits Center
Dzień po ogłoszeniu planów i przedstawieniu projektów nowej Penn Station, gubernator Andrew Cuomo „bierze” się za kolejną przebudowę. Tym razem potężnej hali targowo-wystawowej Jacob K. Javits Center na Manhattanie. Remont ma pochłonąć miliard dolarów.

Greenpoint, NY
Opłatek z bezdomnymi
Zapraszamy na tradycyjne spotkanie opłatkowe dla osób bezdomnych i samotnych, które w tym roku odbędzie się w piątek 15 stycznia o godz. 4 po południu w siedzibie głównej Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy 100 McGuinness Blvd. Na Greenpoincie. Spotkanie organizowane jest przez wolontariuszy Homeless SOS, Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, P-SFUK, Arthur’s Funeral Chapels, Inc., Belvedere Bridge Enterprises, Inc. i Pulaski Association of Business & Professional Men, Inc.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: