NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

18.12.2015, godz. 00:00
Nowy Jork, panorama nowojorska
Nowy Jork, panorama nowojorska foto:

Queens, NY
Zaatakowana nożem w drodze do szkoły
Policja szuka podejrzanego mężczyzny, który zaatakował i pociął twarz nożem 16-letniej dziewczynie, która szła do szkoły. Napadł na nią na 13th Avenue niedaleko 147th Street. Jak zaznała ofiara, która przyjechała do Nowego Jorku kilka miesięcy temu z Chin na wymianę studencką, napastnik miał na twarzy maskę chirurgiczną, a na dłoniach gumowe rękawiczki. Każdy, kto może mieć jakieś informacje o bandycie, proszony jest o kontakt z policją pod numerem: 1-800-577-TIPS.

Nowy Jork, NY
Nie będzie opóźnienia z budową metra
Zarząd Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych (MTA) twierdzi, że nie będzie opóźnienia w budowie kolejnych odcinków nowej linii metra pod 2 Avenue. Mimo że robotnicy nie wykonali zaplanowanych prac w wyznaczonym terminie, to przedstawiciele MTA powiedzieli, że trzy nowe stacje Second Avenue Subway będą otwarte z końcem przyszłego roku tak jak założono w planach.

Nowy Jork, NY
Sąd zablokował obowiązkowe szczepienie
Manuel Mendez, sędzia nowojorskiego sądu najwyższego, wydał orzeczenie blokujące miejski nakaz obowiązkowych szczepień przeciwko grypie przedszkolaków (preschoolers). Wprowadzony w 2013 roku nakaz Department of Health and Mental Hygiene został zaskarżony do sądu przez pięć nowojorskich matek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: