NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku

Expressem z Nowego Jorku

12.12.2015, godz. 00:00
news, wiadomosci, doniesienia
news, wiadomosci, doniesienia foto:

Nowy Jork, NY
Policjanci z kamerami
NYPD przygotowuje się do wprowadzenia pilotażowego programu instalowania małych kamer na policyjnych mundurach, które pozwolą monitorować pracę oficerów.  Szef NYPD ogłosił, że pierwszych tysiąc policjantów zostanie wybranych na zasadzie losowania, a nie na podstawie statystyk w danych komisariatach i liczbie skarg na nieuzasadnioną przemoc ze strony policji.

Nowy Jork, NY
Porshe Janis Joplin poszło za $1,76 mln
Aż 1,76 mln dolarów uzyskano na aukcji za Porsche 365 C , które należało do legendarnej Janis Joplin – poinformował dom aukcyjny Sotheby’s. Jest to olbrzymia suma, bowiem organizatorzy aukcji nie spodziewali się więcej niż 500 tysięcy dolarów. Joplin kupiła pochodzący z 1965 roku kabriolet w 1968 roku. Artystce nie przypadł do gustu biały kolor auta i kazała je przemalować. W ten sposób powstało kolorowe Porsche z karoserią ozdobioną rysunkami motyli, kwiatów, ptaków oraz znakami zodiaku i górskimi pejzażami.

Nowy Jork, NY
Będzie bezpieczniej w metropolii
Do początku stycznia 2016, czyli do zakończenia okresu świąteczno-noworocznego, w Nowym Jorku będą obowiązywać wzmożone środki ostrożności. Wszystko po to, by zapobiec ewentualnemu atakowi czy zamachowi. W tym celu gubernator Andrew Cuomo podpisał rozporządzenie, które pozwala, by w tym okresie nowojorską policję wsparli funkcjonariusze z New Jersey i Connecticut.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: