NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i okolic

Expressem z Nowego Jorku i okolic

23.09.2016, godz. 00:00

Ridgewood, NJ
Ewakuacja stacji przez... parę butów
Zaalarmowana o podejrzanym pakunku na peronie NJT w Ridgewood New Jersey policja ewakuowała w czwartek około ósmej rano stację. Po niedawnych wydarzeniach i wybuchach bomb niczego nie można lekceważyć. Na miejsce natychmiast przybyła specjalna ekipa z psami do wywąchiwania ładunków wybuchowych. Na czas akcji wstrzymano kursowanie pociągów. Alarm okazał się fałszywy. Podejrzanym pakunkiem okazała się para butów i wystające sznurówki przypominające jakieś kable. Ruch pociągów na trasie został wznowiony około 10.30 rano.

Manhattan, NY
Atak nożownika w metrze D
Pasażer metra linii D został zaatakowany nożem. Napastnik,  ciachnął go w twarz. Napaść musiała mieć miejsce kiedy pociąg dojeżdżał do 42nd Street-Bryant Park, bowiem tam wysiadł zakrwawiony i tam go znaleziono. Ranny trafił do Bellevue Hospital. Sprawca jest poszukiwany.

Nowy Jork, NY
Były współpracownik Cuomo łapówkarzem?
Prokurator federalny wniósł oskarżenia o przyjmowanie łapówek i nadużycia finansowe wobec dziewięciu osób ze stanowych agencji, wśród których jest bliski były współpracownik gubernatora Andrew Cuomo. Dokładne zarzuty będą znane po oficjalnej konferencji prokuratora, ale wiadomo, że chodzi o inwestycje i przetargi na różne projekty w ramach ekonomicznego rozwoju stanu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: