NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i okolic

Expressem z Nowego Jorku i okolic

30.04.2016, godz. 00:00
news, wiadomości, breaking news
news, wiadomości, breaking news foto:

Nowy Jork, NY
5 centów za reklamówkę w sklepie
Przewodnicząca Rady Miejskiej poparła projekt prawa, który wprowadzałby opłaty za plastikowe torby w jakie pakowane są nasze zakupy. Za każdą po pięć centów. Pomysł pojawił się już jakiś czas temu i zyskuje kolejnych politycznych zwolenników. Popierają to też dość licznie nowojorczycy, którzy przyznają „reklamówkowe el dorado” zaczyna przekraczać granice rozsądku. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się głosowanie nad nowym ustawodawstwem.

Nowy Jork, NY
Styczniowa śnieżyca pobiła rekordy
Śnieżyca jaka nawiedziła metropolię 22-23 stycznia była rekordowa. National Weather Service zrewidował swoje wcześniejsze obliczenia i podał właśnie, że w Nowym Jorku spadło wówczas 27.5 cala śniegu, a nie jak wcześniej podawano 26.8. Różnica wynikła z powodu błędu pomiaru spowodowanego problemami komunikacyjnymi pomiędzy poszczególnymi stacjami.

Filadelfia, PA
Awaryjne lądowanie dwóch samolotów
Piątek zaczął się bardzo pechowo na lotnisku w Filadelfii. Z powodów problemów technicznych dwa samoloty zmuszone były do awaryjnego lądowania. W jednym pojawiła się usterka systemu sterowniczego, w drugim doszło do zwarcia urządzeń elektrycznych w kabinie pilota. Oba samoloty wylądowały na płycie Philadelphia International Airport bezpiecznie. Incydent spowodował jednak liczne opóźnienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: