NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

18.03.2017, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Nowe czytniki na moście Rockaways
Gubernator Andrew Cuomo (59 l.) ogłosił, że od 30 kwietnia na mostach na Rockaways nie będzie można płacić gotówką lub żetonami (tokens). Pojawią się tam nowe bramki – a właściwie kamery i czytniki – dla kierowców nie posiadających E-Zpass. Samochód przejedzie bez zatrzymania ale to nie znaczy, że za darmo. Za każdy taki przejazd właściciel, na którego zarejestrowany jest pojazd, otrzyma rachunek ze zdjęciem do domu. Sal

Harlem, NY
Zadźgany na śmierć na ulicy
31-letni mężczyzna został śmiertelnie dźgnięty nożem w klatkę piersiową. Do ataku doszło w pobliżu West 142nd Street i Frederick Douglas Boulevard. Rannego przewieziono do Harlem Hospital ale nie udało się go uratować.

Manhattan, NY
Zielony Nowy Jork
W piątek Nowy Jork zazielenił się. Ale nie z powodu kolejnej ekologicznej inicjatywy a za sprawą dorocznej parady z okazji św. Patryka. Saint Patrick's Day Parade odbywała się w tym roku już po raz 256. W paradzie uczestniczyli bardzo licznie nowojorczycy z irlandzkimi korzeniami z kardynałem Timothy Dolanem na czele oraz przedstawiciele nowojorskich władz. Po paradzie zielony tłum tradycyjni eruszył kontynuować zabawy w barach i pubach.

Waszyngton, DC
Rosyjsko-amerykańskich zgrzytów ciąg dalszy
Michael Flynn, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Trumpa otrzymał od finansowanej przez Kreml telewizji RT ponad 33 tys. dolarów – wynika z dokumentów przedstawionych przez Komisję Nadzoru Rządowego Izby Reprezentantów. Otrzymane od telewizji RT pieniądze były honorarium Flynna za udział w grudniu 2015 roku w obchodach 10-lecia telewizji RT i jej licznych oddziałów, w tym nadającej w języku angielskim telewizji RT America.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: