NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

02.12.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Helikopterowe wojaże burmistrza
Niedawne rewelacje o wykorzystaniu przez Billa de Blasio (55 l. ) policyjnego helikoptera to nie odosobniony przypadek. Okazuje się, że burmistrz korzysta z niego całkiem często. Od września Bill de Blasio był dowożony policyjnym helikopterem aż dziesięć razy. Gdzie? Oficjalnie nie podano szczegółowych informacji, jedynie, że były to ważne spotkanie, ma których musiał być na czas.

Indianapolis, IN
Produkcja klimatyzatorów zostaje w Indianie
Carrier Air Conditioning – producent klimatyzatorów i  grzejników – zgodził się na pozostawienie swojej fabryki w Indianapolis i tym samym utrzymanie prawie tysiąca miejsc pracy, które planował przenieść do Meksyku. To efekt zabiegów nowej administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa, która obiecała wsparcie. Jak donosi „Wall Street Journal” w zamian za pozostawienie produkcji w USA Carrier otrzyma „nowe rządowe wsparcie”. Ale jak dotychczas nie udało się ustalić szczegółów porozumienia. 

Waszyngton, DC
Więcej Latynosów, mniej białych
Więcej białych osób umiera niż rodzi się w aż siedemnastu stanach USA – wynika z raportu   New Hampshire University. Wśród nich są zarówno m.in.  Wirginia Zachodnia, Arkansas czy Alabama, Kalifornia, Massachusetts i Pensylwania. Jednocześnie, wraz z malejącym wzrostem białej populacji USA, badacze zaobserwowali wzrost populacji mniejszości, zwłaszcza latynoskiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: