NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

19.11.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Uwaga na sezonowy super traffic
Zbliża się czas wzmożonych bardziej niż zwykle korków na drogach w Nowym Jorku. Departament Transportu podał doroczny Gridlock Alert Days 2016. Po piątku 18 listopada, kierowcy muszą się przygotować się na traffic w następujących dniach: 23 i 30 listopada, 9 grudnia, 14-16 grudnia i 21-23 grudnia.  Ci, którzy mogą lepiej żeby zostawili samochody i zdecydowali się na komunikację publiczną, pozostali niech przygotują się na spore utrudnienia na drogach związane z zatłoczeniem.

Staten Island, NY
Nie płacił za mosty
Policja aresztowała  59-letniego Jamesa Clicerio z New Jersey, który przejechał 323 razy przez Outerbridge Crossing nie uiszczając opłaty. W ten sposób oszukał Port Authority na blisko 21 tysięcy dolarów.

Waszyngton, DC
Trump spotka się z Romney'em
Prezydent elekt Donald Trump (70 l.) ma w weekend spotkać się z jednym ze swych największych krytyków, Mittem Romney’em (69 l.). Według doniesień, Trump rozważa kandydaturę byłego gubernatorem stanu Massachusetts na stanowisko sekretarza stanu.
Informację o spotkaniu potwierdził senator z Alabamy Jeff Session wychodząc z siedziby Donalda Trumpa w Nowym Jorku. Do tej pory wśród kandydatów na sekretarza stanu w administracji Trumpa wymieniani byli przez media: burmistrz Nowego Jorku Rudolph Giuliani, były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich, były ambasador USA przy ONZ za prezydentury George’a W. Busha John Bolton a także gubernator Karoliny Południowej Nikky Haley. Informacja, że to Romney mógłby zostać sekretarzem stanu w administracji Trumpa jest o tyle zaskakująca, że były gubernator Massachusetts należał do największych krytyków nowojorskiego biznesmena. Tymczasem jeszcze w piątek Trump zaproponował na stanowisko Prokuratora Generalnego senatora z Alabamy Jeffa Sessions'a. Na czele CIA prezydent elekt obsadził kongresmana z Kansas, Mike'a Pompeo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: