NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

16.11.2016, godz. 00:00

Mniej głosujących
Wbrew całemu zamieszaniu powyborczemu, frekwencja w tegorocznych wyborach prezydenckich była mniejsza aniżeli w poprzednich w 2008 i 2012 roku. Z danych opublikowanych przez New York Public Interest Research Group, zebranych na podstawie informacji z krajowej komisji wyborczej, spośród wszystkich zarejestrowanych nowojorczyków (chodzi o metropolię NYC - przyp red. ) zagłosowało jedynie 56 procent. To o dwa procent mniej aniżeli w 2012 r. i osiem procent mniej niż w 2008 roku.l

Nowy Jork, NY
Nie rezygnujcie z parady
Dzień po rewelacjach o tym, że ISIS planuje w Nowym Jorku kolejny zamach terrorystyczny w czasie największego amerykańskiego święta i tradycyjnej parady balonowej, komisarz NYPD zapewnił, że jak zawsze policja jest w pełnej gotowości na ewentualny atak. jednocześnie zaapelowano do nowojorczyków i setek tysięcy turystów odwiedzających metropolię z okazji święta i parady, aby nie rezygnowali ze święta i nie pozwolili terrorystom się  zastraszyć. 

Nowy Jork, NY
Trump i Putin będą walczyć z terroryzmem
Prezydent elekt Donald Trump ustalił w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że są zgodni co do konieczności połączenia sił w walce z międzynarodowym terroryzmem i ekstremizmem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: