NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

04.11.2016, godz. 00:00

Bronks, NY
Kula zabiła przypadkową kobietę
To straszne. 45-letnia kobieta została trafiona kulą w klatkę piersiową kiedy szła ulicą Bronksu. Wszystko wydarzyło się w biały dzień, w środę około pierwszej po południu na East 154th Street, niedaleko Melrose Avenue. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch młodych mężczyzn ścigało trzeciego. Jeden wyciągnął broń i strzelił ale kula zamiast trafić uciekającego, trafiła 45-latkę. Kobieta zmarła po przewiezieniu do Lincoln Hospital. Sprawcy są poszukiwani.

Fort Greene, NY 
Drugie „jabłko” na Brooklynie
Apple Co. planuje otworzyć drugi sklep na Brooklynie. Według przedstawicieli rynku nieruchomości firma podpisała dziesięcioletnią umowę najmu lokalu o powierzchni 12 tys. stóp kwadratowych na parterze nowego wieżowca 300 Ashland Place przy Lafayette Avenue w Fort Greene na Brooklynie. Będzie to drugi sklep Apple'a na Brooklynie. Pierwszy otwarto już na Williamsburgu przy Bedford Avenue.

Waszyngton, DC
Hillary szansą dla Ameryki
„Najlepszą szansą dla Ameryki jest Hillary Clinton, dlatego gdybyśmy mieli głos w wyborach w USA oddalibyśmy go na nią – pisze w czwartek redakcja brytyjskiego „Economist”. „Wybór nie jest trudny. Kampania dostarczała codziennie dowodów na to, że Trump byłby złym prezydentem (…). Jego doświadczenie, temperament i charakter czynią go kimś dramatycznie nieadekwatnym do roli głowy państwa, na które reszta demokratycznego świata patrzy jak na lidera” – argumentuje brytyjski tygodnik.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: