NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

03.11.2016, godz. 00:00

Brooklyn, NY
Śmiertelny pożal w East New York
Śmiertelny pożar na Brooklynie. Strażacy walczący z pożarem pustego budynku przy Lincoln Avenue niedaleko Liberty Avenue  natknęli się tam na ciało martwego mężczyzny.  W akcji we wtorek wieczorem uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków. Szybko rozprzestrzeniający się ogień uszkodził kilka pobocznych budynków.Śledztwo w sprawie pożaru trwa.

Nowy Jork, NY
Możesz zgłosić zablokowaną ścieżkę
W wojnie rowerzyści kontra kierowcy ci pierwsi zawsze byli raczej na przegranej. Ale teraz mają nową broń. Mogą zgłaszać wszelkie naruszenia , zwłaszcza blokowanie ścieżek rowerowych przez samochody albo dzwoniąc na 311 lub za pomocą specjalnej miejskiej aplikacji NYC311 lub LINE.

Phoenix, AZ
102 -latka za Hillary
Jerry Emmett, 102-letnia mieszkanka Arizony skorzystała ze stanowego systemu wczesnego głosowania i zagłosowała na Hillary Clinton. Jerry Emmett, która urodziła się kiedy kobiety w USA nie miały jeszcze prawa głosu, dostała się już na czołówki gazet w lipcu kiedy na Krajowej Konwencji Partii Demokratycznej nosiła oznakę z napisem „Stulatka głosuje na Hillary”. Była wówczas honorową delegatką stanu Arizona i to ona ogłosiła, że większość delegatów jej stanu głosowała na Clinton, której rywalem był wówczas senator Bernie Sanders. Emmett jest emerytowaną nauczycielką i mieszka w niewielkiej miejscowości Prescott, w stanie Arizona. Pamięta kiedy jej matka po raz pierwszy wzięła udział w wyborach, po tym jak Kongres w 1920 r. ratyfikował 19 poprawkę do Konstytucji USA przyznającą kobietom prawo głosu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: