NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

02.11.2016, godz. 00:00


Nowy Jork, NY
Nowe kubki przed wyborami
Na tydzień przed wyborami Starbucks wprowadził nowe kubki, które – jak mówią przedstawiciele firmy – mają symbolizować jedność. Na nowych zielonych kubkach znajduje się mozaika złożona z ponad stu ludzi reprezentujących mieszkańców i ciężko pracujących ludzi Ameryki.

Old Bridge, NJ
Straci pensję za rozmawianie o striptizie
Nauczyciel jednej ze szkół w New Jersey przez co najmniej 120 dni nie będzie otrzymywał pensji za to, że wdał się w dyskusję z uczennicami o striptizie i prostytucji. Jak ustalono Thomas Strassle miał  rozmawiać z nastolatkami, które podczas zajęć stwierdziły, że prostytucja i striptiz to sposób na zarobienie szybko dużych pieniędzy.  Strassle wtedy miał zapytać dziewczyny, czy byłyby skłonne zrobić dla pieniędzy wszystko z mężczyzną w jego wieku.  Sprawa się wydała i nauczyciel stanął przed specjalną komisją. Z braku wystarczających dowodów nie pozbawiono go licencji ani nie zwolniono a jedynie pozbawiono czasowi pensji.

Waszyngton, DC
Maleje przewaga Clinton nad Trumpem
Oto pierwszy efekt skandali... Przewaga Hillary Clinton nad jej republikańskim rywalem Donaldem Trumpem zmalała do 5 proc. – wynika z badania Ipsos przygotowanego na zlecenie agencji Reutera. Sondaż wskazuje, że 44 proc. ankietowanych zamierza zagłosować na Clinton, podczas gdy 39 proc. deklaruje oddanie głosu na Trumpa, jeśli miałoby wybierać tylko między nimi. W innych sondażach przewaga jeszcze bardziej stopniała i jest wręcz na poziomie matematycznego błędu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: