NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

31.10.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
Potężny pożar opuszczonej kamienicy
Ponad dwustu strażaków walczyło z pożarem jaki wybuchł w niedzielę w opuszczonej kamienicy przy 29th Street pomiędzy 5th Avenue a Broadway. Ogień wybuchł na pierwszym piętrze, ale szybko zaczął się rozprzestrzeniać na kolejne. Walka z żywiołem zajęła prawie dwie godziny.  W akcji rannych zostało dziesięciu strażaków, dwóch dość poważnie. Przyczyny pożaru są badane.

Harlem, NY
Kradną czeki ze skrzynek po
Czeki na blisko sześćdziesiąt tysięcy dolarów zostały skradzione ze skrzynki pocztowej w East Harlem, przy East 119th i Lexington Avenue.  Sprawa wyszła na jaw jak czekający na wypłaty z Center for Urban Community Services, ludzie zaczęli skarżyć się, że nie otrzymali należnych im pieniędzy.  A tymczasem w systemie wyświetlało się, że zostały już one zrealizowane.  Okazuje się, że okradanie skrzynek pocztowych, tak tych na ulicy jak i prywatnych przy domach, to w ostatnim czasie nasilające się zjawisko.

Chicago, IL
Pożar samolotu na lotnisku O’Hare
Samolot linii American Airlines tuż przed startem do Miami stanął w płomieniach na chicagowskim lotnisku O’Hare. Osiem osób zostało rannych podczas ewakuacji. Według wstępnych informacji, pilot Boeinga 767, lot AA338 z Chicago do Miami, tuż przed startem zgłosił wieży kontroli lotów, że w maszynie wystrzeliła opona i podjął decyzję o przerwaniu manewru wzbijania się w powietrze. Jednak przyczyną pożaru nie była opona, a problemy z prawym silnikiem. Dodatkowo doszło do wycieku paliwa, co utrudniało akcję gaszenia pożaru. Na pokładzie samolotu znajdowało się 161 pasażerów i 9 członków załogi. Wszyscy zostali ewakuowani. Osiem osób – siedmioro pasażerów i stewardesa – w trakcie ewakuacji zostało rannych. Obrażenia dwóch osób określane są jako poważne.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: