NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

27.10.2016, godz. 00:00

Nowy Jork, NY
Imigranci zablokowali George Washington Bridge
Protest imigrantów wspierany przez Laundry Workers Center zablokował ruch w środę, podczas porannego szczytu, na George Washington Bridge. Przez blisko dwadzieścia minut samochody nie mogły wcale się poruszać mostem. Policja aresztowała w sumie dziesięciu imigrantów. Nikt nie został ranny. 

Greenpoint, NY
Spotkanie ze Danutą Stenką
Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku zaprasza na spotkanie z Danutą Stenką, które odbędzie się w Klubie Amber, przy 71 India Streetna Greenpoincie. Ze znaną i popularną polską aktorką filmową i teatralną rozmowę poprowadzi Agata Grenda, dyrektorka Instytutu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1 pm. Wstęp wolny.

Waszyngton, DC
Sąd zatwierdził ugodę Volkswagena
Sędzia okręgowego sądu federalnego w San Francisco Charles Breyer zatwierdził ugodę, na mocy której koncern Volkswagen wypłaci w USA do 16,5 mld dolarów odszkodowań w następstwie skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin. Ugoda przewidujewypłacenie właścicielom samochodów z silnikami Diesla odszkodowań w kwocie od 5100 do 10 tys. dolarów w zależności od typu i roku produkcji ich pojazdu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: