NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

Expressem z Nowego Jorku i Ameryki

26.10.2016, godz. 00:00

Manhattan, NY
„Wciskają” bezdomnych do hotelu na Manhattanie
Oto sposób w jaki miasto radzi sobie z problemem bezdomności... Umieszczają cichaczem bezdomnych w hotelach. Okazuje się, że poza różnymi motelami od miesiąca lokują bezdomnych w MAve Hotel, przy 62 Madison Ave. i East 28th Street. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili się z zapytaniem do Department of Homeless Services i rzeczniczka potwierdziła im, że tak się dzieje.

Nowy Jork, NY
I tak ufamy policjantom
Mimo ostatnich ataków na policję – od Nowego Jorku przez inne amerykańskie metropolie – po tragicznych interwencjach, większość Amerykanów ciągle ma bardzo duży respekt wobec policjantów. Z najnowszego sondażu Gallupa wynika, że aż 76 mieszkańców Stanów szanuje stróżów prawa za ich pracę i ma do nich wielki szacunek za to, co robią.  To o 12 procent więcej aniżeli rok temu. 

Waszyngton, DC
Clinton pomaga swojej partii
Na dwa tygodnie przed wyborami, Hillary Clinton prowadzi już nie tylko swoją kampanię, ale wspiera też innych demokratów w odbywających się jednocześnie z prezydenckimi wyborami do Kongresu. Demokraci liczą, że na fali przewidywanego przez większość sondaży zwycięstwa Clinton uda im się odzyskać kontrolę nad Kongresem, a przynajmniej nad jego wyższą izbą – Senatem. Współpraca z Kongresem będzie dla Clinton niezbędna, by mogła zrealizować swój program i spełnić obietnice wyborcze. Przejęcie Senatu wydaje się na tym etapie w zasięgu ręki. Demokratom wystarczy zdobycie 4 mandatów. Uzyskanie większości w Izbie Reprezentantów jest natomiast mało prawdopodobne, gdyż wymagałoby to zdobycia przez Demokratów aż 30 dodatkowych mandatów. Clinton prowadzi obecnie w 10 z 13 tzw. stanów wahadłowych, gdzie rozegra się kluczowa walka o prezydenturę USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: